Co to jest Sugar Soap?

2023-05-16
Co to jest Sugar Soap?

Mydło organiczne Sugar Soap

Organiczne mydło Sugar Soap jest oparte na mydle w płynie 18w1, ale dodanie kilku składników sprawia, że wszystkie pragnienia dotyczące pielęgnacji skóry podczas mycia stają się rzeczywistością.  

Organiczne mydło Sugar Soap  nie ma w składzie wody, ma organiczny sok z białych winogron, organiczną sacharozę i organiczny proszek Shikakai. Organiczny sok z białych winogron działa jako środek utrzymujący wilgoć, czyli coś, co pomaga skórze zachować naturalne nawilżenie. Organiczna sacharoza również utrzymuje wilgoć (dlatego peelingi cukrowe są tak popularne w pielęgnacji ciała).

Karmelizowana sacharoza zapobiega koagulacji mydła i zatykaniu pompki.

Organiczny proszek Shikakai odżywia skórę i włosy podczas mycia – Shikakai pochodzi z południowoazjatyckiego drzewa Acacia concinna i od dawna jest stosowany w tradycyjnej indyjskiej pielęgnacji ciała jako nawilżający środek do mycia skóry i ciała.

Dzięki zawartości proszku Shikakai mydło Sugar Soap ma także bardziej łagodne pH 8,5 ± 0,5.

Stosowanie: Mydło Sugar Soap jest optymalne do mycia skóry rąk, ciała, twarzy, a także włosów. W porównaniu z klasycznym mydłem 18w1, mydło Sugar Soap ma dodatkowe działanie nawilżające i odżywcze dla skóry i włosów, dlatego wykorzystywane jest w pielęgnacji skóry wrażliwej czy przesuszonej.

Do sprzątania domu zalecamy mydło w płynie 18w1.  

Organiczne mydło Sugar Soap posiada najważniejszy  certyfikat organiczny USDA, oznacza to, że minimum 95% składników pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych.

Dla porównania Mydło w płynie 18w1, ze względu na zawartość wody, która nie wlicza się do organicznej kalkulacji i konieczność dodania do procesu zmydlania 7% wodorotlenku sodu i potasu, posiada etykietę „Made with Organic Oils” Ale to właśnie dzięki formule mydła 18w1, można je stosować na wiele sposobów w higienie ciała, a także wykorzystać podczas sprzątania, mycia warzyw i zwierząt itp… Pamiętaj, aby zachować działanie antybakteryjne mydła w płynie, należy myć dłonie przez co najmniej 20 sekund!

Materiały Dr. Bronner’s i lisabronner.com  

pixel